Karantina Film Önerileri

Son gelen yasaklardan sonra cuma gecesi 21.00 dan sonra evlerimize kapandığımız bu günlerde ne yapıp da zaman geçirsem diyenler izlenmeye değer filmleri derlemek istedim.

Bu 2 günlük süreçte saçma sapan videolarda sürüklenip, instagram, twitter, whatsapp üçgeni içerisine sıkışıp kalmaktan başka bir seçenek olanlara alternatif olarak değerlendirebilecekleri bir liste hazırladım buyurun filmlere geçelim.

2020  yapımı İzlenmeye değer filmler:

1. ) Kayıp Prenses/The Lost Prince

Kayıp Prenses/The Lost Prince

Kurgu tarzında filmleri seviyorsanız eğer bunu tercih edebilirsiniz. Filmin Kısa özeti şöyle:

Djibi, hayatı tamamen sevgili 8 yaşındaki kızı Sofia’nın etrafında dönen bekar bir babadır. Her gece, sevilen yatma zamanı hikayeleri ritüelleri sırasında, onu, Djibi’nin kahraman Prens Charming’i canlandırdığı, olağanüstü masal maceralarının canlandığı bir fantezi film stüdyosu olan “Storyland” a götürür. Üç yıl sonra ve neredeyse bir genç olan Sofia, babasının hikayelerinden büyümeye ve Cibi’nin artık başrol oynamadığı kendi hikayelerini uydurmaya başlar. Djibi, sonsuza kadar kızının hayatının ve hikayelerinin kahramanı olarak kalmanın bir yolunu bulmalıdır.

2.) Dengesiz

DENGESİZ

Genç bir kadın olan Rachel, trafik ışıklarında beklerken bir adamla atışır. Adamı ardında bırakarak yola devam eden Rachel, kısa süre sonra adamın peşinden geldiğini fark eder. Kendisini taciz eden adamdan kurtulmaya çalıştıkça beklenmedik yerde onu karşısında bulan Rachel, ne yapacağını bilemez. Çok geçmeden Rachel, adamın sadece kendisine rahatsızlık vermekle kalmayıp sevdiklerinin de peşinde düştüğünü fark eder. Kendisini bir kedi fare oyununun içinde bulan Rachel, bir dizi ölümcül ders vererek dünya üzerinde son bir iz bırakmak isteyen adamdan kurtulabilecek midir?

3.) The Special

The Special

Bu 2020 yapımı film ise korku filmi sevenlerin değerlendirebileceği türden.

Jerry, karısının bir ilişkisi olduğundan şüphelenir. Arkadaşı Mike ona en iyi intikamın intikam olduğunu söyleyince, The Special ile teslim etmeyi vaat ediyor. Bu yoldaki adımlar bağımlılığı aşar ve bir adamı kişisel bir kabusa sürükler. B Harrison Smith tarafından yazıldı.

4.) En Uzun Gece/ Survive the Night

En Uzun Gece / Survive the Night

Bu film ise gerilim ve aksiyon sevenlere gelsin, filmin kısa ama epey kısa özeti şöyle : Kızgın bir doktor ve ailesi, ters giden bir soygun, acil tıbbi yardım istemelerini gerektirdiğinde, kaçak suçlular tarafından evlerinde rehin tutulur.

5.) Arthur & Merlin: Knights of Camelot /Camelot Şövalyeleri

Arthur & Merlin: Knights of Camelot /Camelot Şovalyeler

Çok daha yaşlı bir Kral Arthur, Roma İmparatorluğu ile savaştıktan sonra eve döner. Gayri meşru oğlu Camelot’un tahtını bozdu. Şimdi Kral Arthur, büyücü Merlin ve Yuvarlak Masa Şövalyeleri ile yeniden bir araya gelmeli ve tacını geri almak için savaşmalıdır. Ken M. tarafından yazıldı .

Vazgeçilmezler Listesi:

Benim yeni yapımlarda gözüm yok eskileri izlesemde yeter, hem yeniler bana o kadar tat vermiyor sinema sektöründe artık o eski ruh yok diyenler için belki unuttuğu, ya da dilimin ucunda filmin ismi ama aklıma gelmiyor diyenler için. Sinema tarihinin mihenk taşlarını da unutmayalım istedim buyurun geçelim listeye.

1.)Leon 

Leon

Bu film benim için her zaman birinci sırada olmuştur. Filmin özeti şöyledir :

Filmin ana karakteri Mathilda adında küçük bir kızdır. Mathilda hayatından en çok değer verdiği kişi küçük kardeşidir. Mathilda ailesinin düştüğü zor durumdan kurtulmak için Leon adında bir kiralık katilden yardım ister. Leon 1994 yapımlı en sevilen sinema filmlerinden biridir.

Filmin özeti :

masum bir kız ve bir katilin hikayesini anlatıyor. Onların birbirlerinden başka kaybedecek hiçbir şeyleri yok. Erkek duygusuzca öldürüyor. Zayıf noktasını sadece 12 yaşındaki bir kız biliyor.12 yaşında New York’ta yaşayan Mathilda, üvey ailesinin yanında sevimsiz bir yaşamı paylaşmaktadır. Babası, iki taraflı oynayan bozulmuş polis için uyuşturucu saklamaktadır. Mathilda’yı kaçıp gitmekten tek alıkoyan küçük erkek kardeşidir. Bir gün, tüm ailesinin katledeildiği zaman alışverişte olan Mathilda şans eseri hayatta kalır ve en çok ihtiyacı olduğu sırada Léon’un dairesine saklanarak kendini kurtarır.

2.) Altıncı His 

6. His

Altıncı his filmi teması duygu yüklü bir filmdir. Küçük bir çocuğun ölüler ile ilgili bilgilerini aktardığı bu filmde küçük çocuğun özel güçleri vardır. Fakat çocuk özel güçleri olduğunu psikologdan başkasına inandıramayacaktır.

Film Özeti :

Ölüleri görebildiğini ve onlarla konuşabildiğini iddia eden sorunlu, içine kapanık bir çocuk (Haley Joel Osment) ve ona yardım etmeye çalışan eşit derecede sorunlu bir çocuk psikoloğunun (Bruce Willis) hikâyesini anlatır.

3.)Zindan Adası 

Zindan Adası

Zindan adası filmi gizem ve gerilim yüklü bir filmdir. 2010 yapımlı olan bu film akıl hastalarının hikayesini anlatmaktadır. Akıl hastalarının suçlarını konu edinen bu film dedektiflerle dolu bir filmdir. Gizemleri çözmeye çalışan dedektifler çok farklı olaylarla karşılaşacaktır.

Martin Scorsese’nin bir çok filmi gibi yine bir başyapıt statüsünde. Filmde, Teddy Daniels ve Chuck Aule isimli iki polis memurunun, Rachel Solando adlı bir akıl hastasının ortadan kaybolması üzerine tehlikeli akıl hastalarının tedavi gördüğü Shutter Adası isimli bölgede konuşlanan Ashecliffe Hastanesi’ne soruşturma yapmak için gitmesi ve sonradan gelişen esrarengiz olaylar aktarılıyor. Burada karşılaştıkları isyan tablosu ve çığrından çıkan işler bu davayı gittikçe zora sokacak, zamanla rüya ve gerçek arasındaki sınırlar zorlanacaktır. Usta yönetmen Martin Scorsese tarafından Dennis Lehane’nin ünlü romanından sinemaya uyarlanan filmin başrolünde yönetmenin gözde oyuncularından Leonardo Di Caprio bulunuyor.

4.)Scarface

scarface

Scarface 1983 yapımlı bir filmdir. Al Pacino filmleri arasında en beğenilen filmlerden olan scarface suç ve dram filmleri arasında en beğenilen sinema filmlerinden biri olarak bilinir.

Fidel Castro, Küba’da istenmeyen rejim muhaliflerine Amerika’ya göç etme hakkı tanır. Küba’ya göç edecek olan binlerce insanın içerisinde azılı suçlular ve akıl hastaları da vardır. Bu azılı suçluların en bilinenlerinden Tony Montana da yakın arkadaşı Manny Ribera ile Miami’ye göç eder. Montana kendisini ülkenin uyuşturucu babalarından biri olan Frank Lopez’in kanatlarının altında bulur. Montana’nın ise geldiği yerlerden daha yükseklere ulaşmak yönünde oldukça iddialı ve cesur hedefleri vardır.
1932 tarihli kült filmin Brian De Palma tarafından yeniden çevrilmiş hali olan Scarface’in senaryosunu Oscar’lı yönetmen ve senarist Oliver Stone yazdı. Tony Montana’yı ise Al Pacino canlandırıyor.

5.) 3 Aptal / 3 İdiots

3 Aptal / 3 İdiots

3 aptal filmi 2009 yapımlı bir filmdir. Rancho, Raju ve Farhan’ın Hindistan’da ki kazandıkları üniversitede maceralarını anlatan bu film oldukça usta bir senaryo ile çekilmiş bir filmdir.

Film Özeti :

3 Aptal’da Rancho Chhanched, Farhan Qureshi ve Raju Rastogi Hindistan’ın en önemli bir okulunda mühendislik okuyan ve okulun yurdunda aynı odada kalan üç öğrencidir. Raju ailesini fakirlikten kurtarma gibi bir ideale sahipken Farhan ailesinin isteği doğrultunda bu bölümü seçmiştir. Rancho ise makinelere duyduğu tutku nedeniyle mühendis olmayı istemektedir. Bu üçlü ve profesörleri Viru arasında yaşananlar, dostluk kavramını beyaz perdeye yansıtırken eğitim sistemini de sert ve eğlenceli bir şekilde eleştirir niteliktedir.
Son dönemin fazlasıyla dikkat çeken yapıtlarında biri olan film Hindistan’ın en çok izlenen filmlerden biri olurken özellikle Amerika’da da bir hayli dikkat çekmişti.

Kaynak : BeyazperdeİMDb

Karantina Film Önerileri” için bir yanıt

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s