IMDB’YE GÖRE EN İYİ 10 2020 YAPIMLARI

IMDb internet üzerinde bulunan milyonlar film, dizi, animasyon, televizyon programı ve oyuncuların bilgilerini barındıran bir sitedir. Bu sitede yayınlanan her film dizi ve program oylanır. Her yıl bu oylamaların sonucu olarak farklı kategorilerde top 10 tarzı listeler oluşturulur. Bu yazımda 2020 Top 10 filmleri ve özetleri olucak.

2020 yılında IMDb verileri ve puanlarına göre en iyi yapımlar neler ?

HAMİLTON  (8.6 IMDb PUANI)

Hamilton Film Özeti

“Hamilton”, Amerika’nın şimdi anlattığı Amerika’nın hikayesidir. Hip-hop, caz, R&B ve şov melodilerini harmanlayan bir müzik parçasına sahip olan “Hamilton”, Amerikalı kurucu baba Alexander Hamilton’ın hikayesini ele aldı ve tiyatroda devrim niteliğinde bir an yarattı – kültür üzerinde derin bir etkisi olan bir müzikal, siyaset ve eğitim. Haziran 2016’da Broadway’deki Richard Rodgers Theatre’da çekilen film, izleyicisini benzersiz ve samimi bir yolla Broadway şovunun dünyasına taşıyor.

THE TRİAL OF THE CHİCAGO SEVEN ( 7.9 IMDb Puanı)

THE TRİAL OF THE CHİCAGO SEVEN Film Özeti

Chicago 1968’de Demokratik Parti Konvansiyonu, Tom Hayden liderliğindeki ılımlı Demokratik Toplum İçin Öğrenciler ve Abbie Hoffman ve Jerry Rubin liderliğindeki militan Yippiler gibi aktivistlerin protestolarıyla karşılandı ve yerel yetkililerle şiddetli çatışmalara yol açtı. Sonuç olarak, zanlılardan yedisi, olaya karışmayan Kara Panterlerden Bobby Seale de dahil olmak üzere, düşman Nixon yönetimi tarafından Komplo gibi suçlamalarla yargılanıyor. Ardından, savaşan Yargıç Hoffman’ın başkanlık ettiği (İlişkisi yok) ve gönülsüz ancak görevli Richard Schultz tarafından yargılanan adil olmayan bir duruşma var. Pro bono avukatları bu tür zorluklarla yüzleşirken, Hayden ve arkadaşları Yippies’in Seale’in kendi yolunu savunma şansı reddedilse bile, sisteme meydan okuyarak savunmalarını baltalayan çirkin maskaralıklar. Yol boyunca, Chicago 7, bu mücadelede birbirlerine ihtiyaç duyduklarını öğrenirken bile politik felsefelerinde çatışır.

TENET (7.7 IMDb Puanı)

TENET Film Özeti

Uluslararası casusluğun alacakaranlık dünyasında, The Protagonist olarak bilinen isimsiz bir CIA ajanı, Tenet adlı gizemli bir organizasyon tarafından gerçek zamanın ötesinde gelişen küresel bir göreve katılmak üzere işe alınır. Görev: ön tanıma yeteneklerine sahip bir Rus oligarkı Andrei Sator’un III.Dünya Savaşı’nı başlatmasını engellemek. Kahramanı yakında gelecek tehdide karşı koymanın bir yolu olarak “zamanı tersine çevirme” sanatında ustalaşacak.

MANK (7.4 IMDb PUANI)

MANK Film Özeti

1940. Film stüdyosu RKO, filmlerinin tam yaratıcı kontrolünü kendisine veren bir sözleşme kapsamında 24 yaşındaki harika Orson Welles’i işe alır. İlk filmi için, senaryoyu yazması için yıkanmış alkolik Herman J Mankiewicz’i çağırır. O film “Yurttaş Kane” ve bu nasıl yazıldığının hikayesi.

ONWARD (7.4 IMDB PUANI)

ONWARD Film Özeti

Bir banliyö fantezi dünyasında, iki genç elf kardeş, Ian ve Barley Lightfoot, çok küçükken ölen babalarıyla son bir gün geçirmek için orada hala biraz sihir olup olmadığını keşfetmek için bir yolculuğa çıkarlar. onu hatırlamak için. Her iyi görev gibi, yolculukları da büyüler, şifreli haritalar, imkansız engeller ve hayal edilemeyen keşiflerle doludur. Çocukların korkusuz annesi Laurel, oğullarının kayıp olduğunu anlayınca, efsanevi kanatlı aslanlı eski savaşçı The Manticore ile ekip kurar ve onları bulmaya gider. Tehlikeli lanetler bir yana, bu büyülü gün, onların hayallerinden çok daha fazla şey ifade edebilir.

NEVER, RARELY, SOMETİMES, ALWAYS (7.3 IMDb PUANI)

NEVER, RARELY, SOMETİMES, ALWAYS Film Özeti

Ayrılmaz en iyi arkadaşlar ve kuzenler Autumn ve Skylar, Pennsylvania kırsalındaki kadın ergenliğinin kırılganlığını tehlikeli bir şekilde ele alıyor. Sonbahar, gizemli bir şekilde hamile kaldığında, kürtaj isteyen mavi yakalı kadınlara acımadan muhafazakar yasalarla karşı karşıya kalır. Skylar’ın şaşmaz desteği ve cesur becerikliliğiyle, prosedürü finanse edecek para güvence altına alınır ve ikili, Sonbahar’ın ihtiyaç duyduğu yardımı bulmak için New York eyaletine giden bir otobüse biner.

THE İNVİSİBLE MAN (7.1 IMDb Puanı)

THE İNVİSİBLE MAN Film Özeti

Film, eski erkek arkadaşının taciz edici intihar ettiği haberini alan Cecilia’yı konu alıyor. Hayatını daha iyisi için yeniden inşa etmeye başlar. Ancak, ölen sevgilisinin aslında ölmediğinden şüphelenmeye başlayınca gerçeklik duygusu sorgulanır.

THE KİNG OF STATEN WİLD (7.1 IMDb PUANI)

THE KİNG OF STATEN WİLD Film Özeti

Scott, itfaiyeci babası yedi yaşındayken öldüğünden beri tutuklanan bir gelişme vakası. Artık ulaşılamayacak gibi görünen bir dövme sanatçısı olma hayalinin peşinde, çok az şey başardı ve 20’li yaşlarının ortalarına ulaştı. Hırslı küçük kız kardeşi üniversiteye giderken, Scott hâlâ yorgun acil servis hemşiresi annesiyle yaşıyor ve günlerini ot içerek, erkeklerle – Oscar, Igor ve Richie – takılmak ve çocukluk arkadaşı Kelsey ile gizlice takılmakla geçiriyor. Ancak annesi Ray adında geveze bir itfaiyeciyle çıkmaya başladığında, Scott’ı kederiyle boğuşmaya ve hayatta ilerlemek için ilk geçici adımlarını atmaya zorlayacak bir olaylar zinciri başlatır.

THE CALL OF THE WİLD ( 6.8 IMDb PUANI)

THE CALL OF THE WİLD Film Özeti

Vahşetin Çağrısı, büyük ve iyi kalpli bir köpek olan Buck’ın canlı bir hikayesidir, bir St. Güçlü kızak köpeklerinin yüksek talep gördüğü 1890’ların sonlarında Klondike Altına Hücum sırasında Kaliforniya ve Alaska, Skagway’de satılmak üzere kuzeye sürüldü ve daha kuzeyde Dawson City, Yukon’a götürüldü. Köpek ekibi teslimat hizmetine yeni gelen – ve çok geçmeden ön koşucuları – benzersiz bir köpek olan, şımarık ve acı çekmiş, ancak kırılamayan Buck, zamanını yaşıyor. hayat. Hayatta kalmak için savaşmaya zorlanan, sonunda son sahibi John Thornton tarafından Kuzey Kutup Dairesi’nin yakınına, Yukon ve Alaska arasında bir yere götürüldü, giderek temel içgüdülerine bağlı.

EMMA (6.7 IMDb PUANI)

EMMA Film Özeti

Jane Austen’in eşitliğini bulma ve mutlu sonunuzu kazanma konusundaki sevgili komedisi burada yeniden tasarlandı. Yakışıklı, zeki ve zengin Emma Woodhouse, uykulu küçük kasabasında rakipleri olmayan huzursuz bir kraliçe arıdır. Sosyal sınıfın bu ışıltılı hicivinde ve büyümenin acısında, Emma baştan beri orada olan aşkı bulmak için yanlış yönlendirilmiş eşleşmeler ve romantik yanlış adımlarla maceraya atılmalıdır.

Bu yazının kaynağı İMDb’dir Türkçeye Çevirilmiştir

https://www.imdb.com/

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s