EN İYİ 10 AKSİYON- MACERA FİLMİ

Belki gözden kaçırmış olduklarınız vardır diye derlediğim bu film listesinde umarım karantina gününde vaktinizi geçirmeye yardımcı olacak filmler vardır. Aksiyon – Macera filmleri de listemde yer alıyor. Adrenalin seviyenizi yükseltecek film önerileri arıyorsanız doğru adrestesiniz.

Şimdiden iyi seyirler

CEHENNEM MEKLEKLERİ 2

CEHENNEM MEKLEKLERİ 2 Film özeti

Barney Ross, kendisinin ve silahlarının kiralık bir uçakta olan bir şeyi geri almak için eski Sovyetler Birliği’ne gitmesini isteyen CIA Man Kilisesi tarafından yaklaştı. Kilise ona ne aldığını söylemiyor. Ve Kilise, onu aldığından emin olmak için yanında Maggie adında bir kadın gönderir. Uçağı bulurlar ve eşyayı alırlar, ancak bazı adamlar Barney’nin adamlarından birini rehin alır ve lider ona elindekini vermesini yoksa rehineyi öldüreceğini söyler. Ona veriyorlar ama yine de rehinesini öldürüyor. Barney, Maggie’ye o şeyde neyin bu kadar önemli olduğunu sorar. Rus plütonyum depolama madeninin yerini gösterdiğini söylüyor. Barney adamı bulmaya ve onunla ilgilenmeye karar verir.

ADA

ADA Film Özeti

Distopik bir gelecekte geçen bir grup insan, bir tesiste temelde köle olarak çalışır. Yine de bir teşvikleri var – düzenli bir piyango düzenleniyor ve içlerinden biri tesisi ve kısıtlamalarını terk edip bir cennet olan Ada’ya taşınıyor. Lincoln Six Echo, tesisteki işçilerden biridir ve Jordan Two Delta’ya aşıktır. The Island’a gitmek için Jordan Two Delta seçilinceye kadar hayatı oldukça olaysız ve sıradan. Ardından Lincoln, tesis ve Ada hakkındaki gerçeği keşfetmeye başlar.

TETİKÇİ

TETİKÇİ Film Özeti

Triadların yoluna çıktığı için “Pekin Kokteyli” adı verilen güçlü ve ölümcül sentetik uyuşturucu karışımından zehirlenen Los Angeles’ta yaşayan çivi kadar sert İngiliz tetikçi Chev Chelios, korkunç bir baş ağrısıyla uyanır. Yaşamak için bir saatten az olan Chev, doktorundan alabileceği tüm yardımı kullanmak ve kitaptaki her numarayı kalp atış hızını sürekli olarak yüksek tutmak için kullanmak zorunda kalacak, böylece kan dolaşımındaki adrenalin, ölümcül toksin. Şimdi, kalbi diğer tüm insanlardan daha hızlı çarpıyor ve Chelios bir panzehir ve kibirli suçlu Ricky Verona intikamını almak için şehrin sokaklarında hızla ilerlerken, kendini saçma sapan kavgalar seçmeye mecbur buluyor. uyuşturucu satıcıları, cani suikastçılar ve bir haydut ordusu.

MAD MAC – ÖFKELİ YOLLAR

MAD MAC – ÖFKELİ YOLLAR  Film Özeti

Gezegenimizin en ücra köşelerinde, insanlığın parçalandığı ve neredeyse herkesin hayatın gereklilikleri için savaşırken delirdiği çıldırmış bir çöl manzarasında geçen kıyamet öyküsü. Bu dünyada, düzeni yeniden sağlayabilecek kaçak iki asi var. Kargaşanın ardından karısının ve çocuğunun kaybının ardından huzur arayan bir aksiyon adamı ve az sözlü bir adam olan Max var. Ve Furiosa, bir eylem kadını ve hayatta kalma yolunun, çölü geçip çocukluk memleketine dönebilirse başarılabileceğine inanan bir kadın.

ŞEHRİN AZİZLERİ

ŞEHRİN AZİZLERİ  Film Özeti

İki İrlandalı kardeş yanlışlıkla mafya haydutlarını öldürür. Kendilerini teslim ederler ve kahramanlar olarak serbest bırakılırlar. Daha sonra bunu Tanrı’nın bir çağrısı olarak görürler ve mafya çetesi üyelerini tek tek öldürmeye başlarlar. Willem Dafoe, cinayetleri anlamaya çalışan dedektifi canlandırıyor, ancak İrlandalı kardeşleri yakalamaya yaklaştıkça kardeşlerin doğru şeyi yaptığını düşünüyor.

İTALYAN İŞİ

İTALYAN İŞİ  Film Özeti

John Bridger ( Donald Sutherland ) ve Charlie Croker ( Mark Wahlberg ) liderliğindeki bir ekip, İtalya’nın Venedik kentinde sıkı bir şekilde korunan bir kasadan 35 milyon dolarlık altın külçeleri çalmak için son bir soygun için toplandı. Soygunu başarıyla gerçekleştirdikten sonra , açgözlülük ve kıskançlıktan etkilenen bir ekip üyesi Steve ( Edward Norton ), altını kendisi için alıp grubun geri kalan üyelerini ortadan kaldırmayı ayarlar. Takımın öldüğünü düşünerek altınla Los Angeles’a döner. Charlie ve bu ihanetin hayatta kalanları, haine karşı intikam almak için Steve’i Los Angeles’a kadar takip eder. Charlie, John Bridger’ın kızı Stella’nın ( Charlize Theron) yardımını ister.) – profesyonel bir güvenli kraker – intikam almak için. Stella ve Lyle’ın (Seth Green) hackleme becerileri, “Sol Kulak” ın ( Yasiin Bey ) patlayıcı becerileri ve “Yakışıklı” Rob’un ( Jason Statham ) sürüş becerileri ile bu yeni ekip , ören cesur bir soygunu planlar ve yürütür.

96 SAAT

96 SAAT Film Özeti

On yedi yaşındaki Kim, babası Bryan Mills’in gururu ve sevincidir. Bryan, Merkezi İstihbarat Teşkilatı’ndan California’daki Kim’e yakın olmak için ayrılan emekli bir ajan. Kim, annesi Lenore ve zengin üvey babası Stuart ile birlikte yaşıyor. Kim, isteksiz babasını arkadaşı Amanda ile Paris’e gitmesine izin vermeye ikna etmeyi başarır. Kızlar Paris’e vardıklarında, Peter adında bir yabancıyla bir taksiyi paylaşırlar ve Amanda, Paris’te yalnız olduklarını kaymasına izin verir. Bu bilgileri kullanarak bir Arnavut insan kaçakçısı çetesi kızları kaçırır. Kim’in babasını arayacak ve ona bilgi verecek vakti yok. Babası, kaçıranlardan biriyle kısaca konuşur ve kızının serbest kalmasına izin vermezlerse, onu kaçıranları öldüreceğine söz verir. Kaçıran kişi ona “iyi şanslar” diliyor.

DUNKİRK

DUNKİRK FİLM ÖZETİ

Mayıs / Haziran 1940. Dört yüz bin İngiliz ve Fransız askeri, Fransız liman kenti Dunkirk’te saklandı. Tek çıkış yolu deniz yoluyla ve Almanların hava üstünlüğü var, İngiliz askerlerini ve gemilerini çok fazla muhalefet etmeden bombalıyor. Durum kötü görünüyor ve İngiltere çaresizlik içinde, kuşatılmış kuvvetleri tahliye etmeye çalışmak için sıkı donanmaya ek olarak sivil tekneler gönderiyor. Bu, kapana kısılmış kuvvetler arasında bir askerin, iki Kraliyet Hava Kuvvetleri savaş pilotunun ve tahliye filosunun bir parçası olan teknelerindeki bir grup sivilin gözünden görülen hikayedir.

ZOR ÖLÜM 2

ZOR ÖLÜM 2  Film Özeti

Los Angeles’taki korkunç olaylardan sonra, John McClane (Willis) her şeyi yeniden yaşamak üzere. Albay Stuart (Sadler) liderliğindeki bir terörist ekibi tüm havaalanını rehin tutuyor. Teröristler bir uyuşturucu baronunu adaletten kurtarmayı planlıyor. Bunu yapmak için, tüm uçakları etkileyen tüm elektrikli ekipmanın kontrolünü ele geçirdiler. Pist ışıkları olmadığından, tüm uçakların havada kalması ve yakıtın azalması nedeniyle McClane’in hızlı olması gerekecek.

TAM GAZ

TAM GAZ  Film Özeti

Bebek, doğru parça çalarken hareket halindeyken her türlü vahşi hareketi yapabilen genç ve kısmen işitme engelli bir kaçış sürücüsüdür. Titizlikle planladığı soygunlarda rolüne değer veren suç patronu Doc’a olan sözleşmeli köleliğinden kurtulmak için ihtiyacı olan kritik bir yetenek. Ancak, Baby nihayet özgür olduğunu ve yeni kız arkadaşı Debora ile kendi hayatını yaşayacağını düşündüğünde, Doc onu başka bir iş için geri zorlar. Şimdi Doc’un planlarına uymak için fazlasıyla dengesiz bir haydut ekibiyle eyerlenen Baby, kendisini ve umursadığı her şeyi korkunç bir tehlikede bulur. Hayatta kalmak ve yaklaşan girdaptan kaçmak için Baby’nin tüm becerisi, zekası ve cüreti gerekecek, ama en iyi yolda bile, hayat onu müzikle yüzleşmeye zorladığında başarabilir mi?

Bu yazının kaynağı İMDb’dir Türkçeye Çevirilmiştir

https://www.imdb.com/

EN İYİ 10 AKSİYON- MACERA FİLMİ” için bir yanıt

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s