EN İYİ 10 KORKU FİLMİ

Belki gözden kaçırmış olduklarınız vardır diye derlediğim bu film listesinde umarım karantina gününde vaktinizi geçirmeye yardımcı olacak filmler vardır. Korkudan Adrenalin seviyenizi yükseltecek ve Kolpaçino tabiriyle işemeli sıçmalı ayin yapmanıza yardımcı olacak film önerileri arıyorsanız doğru adrestesiniz.

Şimdiden iyi seyirler

ARINMA GECESİ – ANARŞİ

ARINMA GECESİ – ANARŞİ Film Özeti

Bir çift arabaları arızalanınca Arınma Gecesi başlarken eve gidiyor. Bu sırada, bir polis çavuşu oğlunu öldüren adamdan intikam almak için sokaklara çıkar ve saldırganlar onu yok ettikten sonra evlerinden bir anne ve kızı kaçar. Beş kişi Los Angeles’ta gece hayatta kalmaya çalışırken buluşur.

ALİVE

ALİVE Film Özeti

Bilinmeyen bir enfeksiyonun hızla yayılması, tüm şehri kontrol edilemez bir kaosa sürükledi, ancak hayatta kalanlardan biri tecritte hayatta kalıyor. Bu onun hikayesi.

COUNTDOWN

COUNTDOWN  Film Özeti

Genç bir partide bir grup arkadaş, kullanıcının ne zaman öleceğini tahmin eden Countdown uygulamasını indirir. Genç Courtney yaşamak için sadece birkaç saati olduğunu görür ve sarhoş erkek arkadaşı Evan’ın arabasına binmesini kabul etmez. Eve yürür ama cep telefonundaki zamanlayıcı sıfıra ulaştığında doğaüstü bir yaratık tarafından öldürülür. Bu arada Evan, ölümüyle aynı anda arabasına çarpıyor ve hemşire Quinn Harris’in çalıştığı bir hastaneye gidiyor. Evan, Countdown uygulaması ameliyatla aynı anda öleceğini tahmin ettiği için ameliyata girmekten korktuğunu açıkladı. Hastanenin doktorları ve hemşireleri uygulamayı indirmeye karar verir ve Quinn, hayatının sadece üç günü olduğunu öğrenir. Gizemli Evan hastanede bir kazada öldüğünde Quinn yeni bir cep telefonu satın alır ve uygulamanın da yüklü olduğunu bulur.

KARANLIĞA KADAR BEKLE

KARANLIĞA KADAR BEKLE Film Özeti

Susy yakın zamanda kör olmuş ve yakın zamanda evlenmiştir. Susy’nin kocası Sam, uçaktan inerken tanımadığı bir kadın için oyuncak bebek tutması istenir. Kadın ortadan kaybolur. Daha sonra, eski ortakları Mike ve Carlino tarafından Susy’nin bodrum katındaki küçük çaplı davlumbazlar tarafından ölü bulundu. (O zaman dairenin her iki sakini de ortadan kalkar.) Oyuncak bebek kadının suç işindeki yeni ortağı Harry Rote, onu kendi başına sattığı için öldüren, Mike ve Carlino’yu kaçak eroin içinde bir servet içeren bebeği kurtarmak için bir plana zorlar. Cesedi attıktan sonra, Susy aramaya devam etmek için oradayken haydutlar geri döner. Susy’nin körlüğünün, bebeğini burnunun dibindeki dairesini aramalarını sağlayacağını varsayarlar. Sam’in yokluğunda, Mike, Sam’in eski bir arkadaşı gibi davranır. Üçü birlikte Susy için kocasının sadece kayıp bebeğin bulunmasının onu kurtarabileceği bir cinayet soruşturmasının hikayesini çevirir. Rote bir yırtıcıdır ve Susy’yi takip etmesi hiç bitmez .

DENİZ FENERİ

DENİZ FENERİ Film Özeti

Sis düdüğünün dalgalanan çığlığı havayı doldururken, sessiz eski oduncu Ephraim Winslow ve kırılı deniz feneri bekçisi Thomas Wake, 19. yüzyılın sonlarında New England kıyılarında tenha ve sürekli gri bir adacığa ayak bastılar. Takip eden dört haftalık yıpratıcı çalışma ve elverişsiz koşullar için, sıkı dudaklı adamların birbirlerinden başka arkadaşlıkları olmayacak, rahatsız edici tuhaflıklara, şişkin kızgınlığa ve büyüyen nefrete katlanmak zorunda kalacaklar. Sonra, kötü alametlerin ortasında, öfkeli ve bitmeyen bir fırtına, solgun işaretin bekçilerini zaten misafirperver olmayan volkanik kayalarda kestirerek, uzun bir vahşi açlığın yolunu açar; dayanılmaz ızdırap; manik izolasyon ve korkunç içkilerle dolu vizyonlar. Şimdi, deliliğin ürkütücü boğazı geriliyor.

DOWN OF THE DEAD

DOWN OF THE DEAD  FİLM Özeti

Ana, huzurlu banliyö evine gider, ancak izleyen sabah kocasının zombiye uğramış komşusu tarafından acımasızca saldırıya uğramasının ardından tatsız bir şekilde şaşırır. Ana, bir zamanlar pitoresk mahallesinin kaosunda, Kenneth adında bir polis memurunun yanı sıra, hayatta kalmak için en iyi şanslarının terkedilmiş Crossroads Alışveriş Merkezi’nde bulunacağına karar veren daha fazla hayatta kalanla birlikte kaçar ve tökezler. Malzemeler azalmaya başladığında ve diğer mahsur kalanların yardıma ihtiyacı olduğunda grup, Alışveriş Merkezi’nde sonsuza kadar kalamayacaklarının farkına varır ve kaçmak için bir plan yapar.

TUMBBAD

TUMBAD Film Özeti

1920’lerde Tumbbad’da geçen hikaye, Hastar adlı bir tanrıçanın ilk doğuşu için bir tapınak inşa ettiklerinde sonuçlarla yüzleşen bir ailenin üç nesli etrafında dönüyor – tapınılmaması gereken kişi. Hastar, bir insanı lanetleyebilen ama aynı zamanda altın paraları da verebilen korkunç bir varlıktır. Ve hikaye insan doğasına ve hiç bitmeyen açgözlülüğe vurgu yapıyor. Hastar efsanesi, Refah Tanrıçası’nın Hastar’ı ve ardından 16 Crore Tanrıçası ve Tanrıçası’nı doğurduğu dünyayı yarattığı zamandır. Hastar’ın ilk doğumu en sevdiği çocuğuydu ama Hastar çok açgözlüydü. Refah Tanrıçası, Hastar’a evrendeki tüm altının veya tüm yiyeceklerin mülkiyetini teklif ettiğinde, hem altını aldı hem de kardeşleriyle olan açgözlülük mücadelesinde yiyecekleri ele geçirmeye çalıştı. 16 crore tanrı ve tanrıçası Hastar’ı alt etti ve onu öldürmeye çalıştıklarında Refah Tanrıçası müdahale etti ve hayatı için yalvardı. 16 crore tanrı ve tanrıçası onu kabul etti …

FAUST: EİNE DEUTSCHE VOLKSSAGE

FAUST: EİNE DEUTSCHE VOLKSSAGE  Film Özeti

Tanrı ve Şeytan yeryüzünde savaşır; işleri halletmek için, bilgili ve dua eden bir simyacı olan Faust’un ruhuna bahse girdiler. Bir veba sırasında Faust, ölümü durdurmayı başaramadığı için umutsuzluğa kapılır ve kitaplarını yakar; Şeytan, Mephisto’yu Faust’u baştan çıkarması için, önce vebayı tedavi etme anlayışıyla ve ardından gençliğe bir günlük dönüşle gönderir. Faust, güzel Parma Düşesi’ni kucaklarken Mephisto bu 24 saatin sonunu zamanlayarak zekidir. Faust, ruhunu gençlik için takas eder. Bir süre sonra sıkılır ve Paskalya Pazarında Mephisto’nun onu eve götürmesini ister. Faust, kendisiyle olan ilişkisinin onursuzluğuna neden olan güzel Gretchen’ı hemen görür ve ona aşık olur. Kefaret var mı? Bahsi kim kazanır?

CİNNET

CİNNET Film Özeti

Kalıcı bir yazarın tıkanıklığından etkilenen, gelecek vaat eden yazar ve iyileşen alkolik Jack Torrance, sezon dışı bir bakıcı olarak işe başladıktan sonra karla kaplı Colorado’nun tenha Overlook Oteli’ni karla kaplı olan karısı Wendy ve yetenekli oğlu Danny’yi sürükler. Büyük otel sezon için kapandığında, yönetici Jack’e büyük bir tur verir ve tesisin şefi, yaşlanan Bay Hallorann, Danny ile “The Shining” adlı nadir bir psişik hediye hakkında büyüleyici bir sohbet yapar ve onu uyardığınızdan emin olur. otelin terk edilmiş odaları ve özellikle de yasaklı Oda 237 hakkında. Bununla birlikte, Jack, kasvetli yaratıcı rutinlerin üstesinden gelmek yerine, azar azar, görünüşte bitmeyen kar fırtınalarının acımasız bir ortamında hapsolmuş, aklını kaybetmeye başlar. Gargantuan sessiz hapishane, tuhaf olaylar ve ürkütücü vizyonlarla dolu. Şimdi, Jack’in kafasının içindeki aralıksız sesler fedakarlık istiyor. Jack cinayet işleyebilir mi?

ELM SOKAĞI KABUSU

ELM SOKAĞI KABUSU Film Özeti

Ölüm, Freddy Kruger’ın öldürülmesinden intikamını almak için birkaç genç yetişkinin rüyasının peşine düşer. Bu parmak uçlu iblis tarafından kovalanan ve cezalandırılan, rüya gibi bir durumun bu cehennem görüntüsünü reddeden ve ölümü bir kabus gerçeğine dönüştüren, eski hatıraların uyanışı ve bir intikam geçmişinin inkarlarıdır.

Bu yazının kaynağı İMDb’dir Türkçeye Çevirilmiştir

https://www.imdb.com/

EN İYİ 10 KORKU FİLMİ’ için 2 yanıt

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s