BAĞIMLILIK İLE İLGİLİ FİLMLER

Bağımlılık dendiği zaman ilk akla gelenler tütün ürünleri, alkol ve uyuşturucu madde olmaktadır. Fakat dünya üzerinde yaşayan çoğu insan dolaylı yoldan bir şeylere bağımlıdırlar, kendilerinin bile bilmediği bu bağımlılıklar bazen kontrolden çıkıp tedavi edilmesi gereken haller alsa da haberleri olmadıkları için zorlu bir süreç yaşamaya başlayan bireylerin sayısı çoktur.

 Her insanın muhakkak bir adet bağımlılığı vardır.

Bu bağımlılıklar zararlı veya zararsız olarak ayrılabilir.

 BU LİSTEDE İSE BAĞIMLILIĞIN İŞLENDİĞİ VE ZARARLARININ ORTAYA KONDUĞU FİLMLERİ GÖRÜCEKSİNİZ.

İYİ SEYİRLER.

BLOW

BLOW FİLM ÖZETİ

George Jung adında bir çocuk 1950’lerde zor durumdaki bir ailede büyür. Ailesi için geçimini sağlamaya çalışırken annesi, kocasına dırdır eder. Sonunda George’un babasının geçimini sağlayamayacağı ve ailenin iflas ettiği ortaya çıkar. George aynı şeyin kendisine de olmasını istemez ve 1960’lı yıllarda arkadaşı Tuna esrar satmasını önerir. 1960’larda California’da büyük bir hit oldu, ancak hapse girerek kokainin harikalarını öğrenir. Sonuç olarak, serbest bırakıldığında Amerika’ya kokain getirerek zengin olur. Ancak, kısa sürede bedelini ödüyor.

CANDY

CANDY FİLM ÖZETİ

Bu hikaye, iki tür Şekere aşık olan Avustralyalı bir adamın anlatımıdır: aynı isimde bir kadın ve eroin. Anlatıcı, zekice bir yerden enjekte edecek bir damar bulmaya çalışan birine dönüşürken, Candy bir aktris, telekız, fahişe ve sonra bir deli kadından dönüşür. Sidney’den başlayarak, sonunda Melbourne’de temizliğe giderler, ancak başarısız olurlar. Bu, onları para ve eroin bulmaya yöneltirken, diğer konumlar ve takıntılar önemsiz hale gelir.

THİRTEEN

THİRTEEN FİLM ÖZETİ

Ergenliğin kenarında, Tracy akıllı bir heteroseksüel-A öğrencisi – biraz saf değilse (öyle görünüyor ki … sigara içiyor ve kırık bir eve sahip olmaktan ve annesinin erkek arkadaşından nefret etmekten çektiği duygusal acıyı hafifletmek için kesiyor, Brady.) Okulun en popüler ve güzel kızı olan Evie ile arkadaş olduğunda Evie, Tracy’yi seks, uyuşturucu ve küçük suçlarla (cüzdanlardan ve mağazalardan para çalmak gibi) bir yola sürükler. Tracy kendini ve kimliğini dönüştürürken, dünyası, kendisi ile annesi, öğretmenleri ve eski arkadaşları arasındaki yeni gerilimlerin ateşlediği kaynayan, duygusal bir kazan haline gelir.

HALF NELSON

HALF NELSON FİLM ÖZETİ

Genç Kafkasyalı Dan Dunne, esas olarak siyahi ve İspanyol öğrencilerden oluşan bir Brooklyn lisesinde tarih öğretiyor ve kız basketbol takımına koçluk yapıyor. Dan, üstlerinin üzüntüsüne rağmen, tarihsel gerçeklerin özetlenen müfredatını tarihsel olayların felsefesi lehine, genel olarak diyalektik kavramını tartışarak hesaplıyor. Böylelikle öğrencilerinin hayal gücünü en azından sınıfta yakalar. Sınıfın dışında, Dan’in hayatı karmakarışıktır. Ailesiyle mesafeli ama samimi bir ilişkisi var. Kaçak uyuşturucu kullanıyor. Eski kız arkadaşı Rachel uyuşturucu alışkanlığını temizleyebilse de, Dan rehabilitasyonun onun için işe yaramayacağına inanıyor. Bu sorunların bir kombinasyonu nedeniyle kadınlara kötü davranıyor. On üç yaşındaki Drey, sınıfında bir öğrenci ve basketbol takımında bir oyuncudur. Drey’in kendi sorunları var. Ebeveynleri boşanmış, babası hayatında neredeyse hiç olmayan bir figür ve EMT annesi olduğu gibi genellikle yok

DISCONNECT

DISCONNECT FİLM ÖZETİ

Cep telefonuna bağlı çalışkan bir avukat, ailesiyle iletişim kuracak zaman bulamaz. Sırları internette açığa çıkan bir çift tehlikeli bir duruma düşer. Dul bir eski polis, bir sınıf arkadaşına siber zorbalık yapan yaramaz bir oğul yetiştirmeye çabalar. Hırslı bir gazeteci, yalnızca yetişkinlere yönelik bir sitede performans sergileyen bir gencin kariyer yapma hikayesini görür. Onlar yabancılar, komşular ve meslektaşlar ve hikayeleri, günümüzün kablolu dünyasında bağlantı kurmaya çalışan sıradan insanları konu alan bu sürükleyici dramatik gerilimde çarpışıyor.

ABDUCTED

ABDUCTED FİLM ÖZETİ

Hala karısının ölümünden sersemlemiş olan ABD askeri gazisi Dane Hunte (Daniel Joseph), kayınbiraderi Todd (Michael Urie) bakarken küçük kızı Eden’i (Trinity Valenzuela) desteklemek için bir kamyon şoförü olarak çalışıyor. çocuk. Bir gece, Todd’un evinde şiddetli bir eve tecavüz, ortağı Ross’un (Ryan Spahn) komaya girmesine ve Eden’in kaçırılmasına neden olur. İnatçı Dedektif Fini (Scout Taylor-Compton) vakaya atanır ve ipuçlarını takip etmeye başlar. Ancak saatler geçtikçe ve hiçbir şüpheli gözaltına alınmadıkça, Dane meseleyi kendi halletmeye karar verir. Yasanın engellemediği, şehrin suçlularına dair ipuçlarını takip eder ve kısa süre sonra kendisini faillere yaklaşırken bulur

SPUN

SPUN FİLM ÖZETİ

Bir uyuşturucu satıcısı, bir ‘hız manyağı’ olan müşterilerinden birini, uyuşturucu laboratuarını işleten adama takdim eder. Üç günlük çılgın bir macera başlıyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s