EN İYİ 10 KOMEDİ FİLMİ

Sizler için en iyi komedi filmlerini derlemeye çalıştım. 2020’nin bohem havasından ve evlere hapis olmaktan gülmeyi unutmaya yüz tuttuğumuz bu günlerde biraz da olsa gülmemizi sağlayacak filmleri seçmeye çalıştım.

İyi Seyirler

BU NASIL AİLE

BU NASIL AİLE FİLM ÖZETİ

Küçük çaplı esrar satıcısı David, bir haftalık mola verdikten sonra patronu tarafından Meksika’ya gidip bir sürü marihuana almaya zorlanır. David, sınırı geçme olasılığını artırmak için meteliksiz striptizci Rose ve iki yerel gencin kendisine katılmalarını ve bir aile tatilindeymiş gibi davranmalarını ister.

ŞANSIMI SEVEYİM

ŞANSIMI SEVEYİM FİLM ÖZETİ

Çevresindeki düşmanlığıyla tanınan Sebahattin, nihayet büyüdüğü mahalleye döner. Sebahattin’in mahalleye dönmesiyle, tüm mahalle muhtarlarına birçok iş açmayı düşünerek endişelenir. Kaderine teslim olan Sebahattin, mahallede tanıştığı Yaprak sayesinde şansının geri döndüğüne inanıyor. Ama her şey o kadar kolay değil.

SALAK İLE AVANAK

SALAK VE AVANAK FİLM ÖZETİ

Harry ve Lloyd gerçekten aptal olan iki iyi arkadaş. İkili, parayla dolu bir çantayı gerçek sahibine, Mary Swanson adında güzel bir kadına iade etmek için Providence’dan Colorado, Aspen’e bir ülke gezisine çıktı. Birbiri ardına yaşanan talihsiz yolculuktan sonra ikili, sonunda Aspen’e ulaşır. Ancak ikisi çok geçmeden Mary ve evrak çantasının sorunlarının en küçüğü olduğunu anlar.

AH MARY VAH MARY

AH MARY VAH MARY FİLM ÖZETİ

Ted lisede okuldaki en popüler kızlardan biri olan Mary ile baloya gidecek olan bir inekti. Balo tarihi hiç olmadı çünkü Ted çok alışılmadık bir kaza geçirdi. On üç yıl sonra Mary’ye hâlâ aşık olduğunu anlar, bu yüzden onu takip etmesi için özel bir dedektif tutar. Bu araştırmacı, Mary’ye aşık olabileceğini keşfeder, bu yüzden Ted’e onu ondan uzak tutması için bazı yanlış bilgiler verir. Ama kısa süre sonra, birbiri ardına komik sahneler izlerken Ted kendini Mary’nin hayatına geri döner.

BABA PARASI

BABA PARASI FİLM ÖZETİ

Babadan başka hiçbir şeyi paylaşmayan bir grup kardeş, patriğin ölümünden sonra servetini kazanmak için bir araya gelir. Çocukları için bir kurtarış bıraktı, ancak şifresini yanında mezara götürdü.

BÜYÜK LEBOWSKİ

BÜYÜK LEBOWSKİ FİLM ÖZETİ

“Ahbap” Lebowski, bir milyoner Lebowski ile karıştırıldığında, iki haydut, hakkında hiçbir şey bilmediği bir borcu ödemeye zorlamak için halısına işiyor. Zengin mevkidaşından harap halının karşılığını almaya çalışırken, bir kerelik yüksek getirili bir işi kabul eder. Öfke sorunları yaşayan, silahlı Yahudi din değiştiren bowling arkadaşı Walter’ın yardımını ister. Aldatma daha fazla soruna yol açar ve kısa süre sonra porno imparatorluk krallarından nihilistlere kadar herkes The Dude’dan bir şeyler ister.

ÇILGIN APTAL AŞK

ÇILGIN APTAL AŞK FİLM ÖZETİ

Cal (Steve Carell) ve Emily (Julianne Moore), Amerikan rüyasını yaşamak için birlikte mükemmel bir hayata sahipler … ta ki Emily boşanmak isteyene kadar. Şimdi Cal, Bay Koca, profesyonel bekar arkadaşı Jacob Palmer’ın (Ryan Gosling) küçük bir yardımıyla tek sahnede gezinmek zorundadır.

NİYAZİ GÜL DÖRTNALA

NİYAZİ GÜL DÖRTNALA FİLM ÖZETİ

Veteriner hekim Niyazi Gül, dingin bir yaşam sürmektedir. Vaktini, veterinerlik bölümünde üniversite öğrencilerine öğretmenlik yapmakla yardımcısı Hediye’nin yardımıyla, eksik malzemeyi dedesinden devraldığı sihirli formülde aramak arasında bölüyor. Ancak sıkıntılı aşıklar Sultan ve Rıza atlarını yarıştırmaya karar verip Niyazi’nin hayvan iksirini duyunca işler karışmaya başlar. Kayıp malzemeyi bulma görevinde Niyazi, kendisini sürprizlerle dolu aksiyon dolu bir maceranın içinde bulur.

FERRİS BUELLER’LA BİR GÜN

FERRİS BUELLER’LA BİR GÜN  FİLM ÖZETİ

Lise öğrencisi Ferris Bueller okuldan bir gün izin istiyor ve bunu başarmak için inanılmaz derecede sofistike bir plan geliştirdi. Arkadaşı Cameron’dan babasının değerli Ferrari’sini alması ve kız arkadaşı Sloane ile bir gün Chicago’ya gitmesi için konuşur. Okul müdürü Ed Rooney, şehrin sunduğu şeyleri alırken, Ferris’in ilk kez değil, gün boyu çılgınca oynadığına ve onu yakalamak için çok kararlı olduğuna ikna olur. Ferris, Rooney’nin üzüntüsüne göre bunu önceden tahmin etti.

KOLPAÇİNO

KOLPAÇİNO FİLM ÖZETİ

Özgür karakteriyle karşımıza çıkan oyuncumuz zengin bir adamın evladıdır. Evleri çok güzel aynı zamanda lükstür. Fikir tepe çocukları olan bir takım insan başta tayfun olmak üzere Sabri Abisi eşliğinde kumar oynatmak için özgürün evini kiralamak isterler. Parayı taparcasına seven onun için yapamayacağı hiçbir şey olmayan özgür 25 bin $ duyunca tayfuna evini kiralar ve kumar oynatmaya başlar.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s