EN İYİ 10 BİLİM KURGU FİLMİ

En çok sevdiğimiz film türleri arasında şüphesiz bilim kurgu filmleri geliyor. Bize hayal kurdurup farklı bir bakış acısı kazanmamızı sağlayan filmleri yeni, eski demeden derlemeye çalıştım.

İyi seyirler..

THE PLARTFORM

THE PLATFORM FİLM ÖZETİ

Gizemli bir yer, tarif edilemez bir hapishane, derin bir delik. Bilinmeyen sayıda seviye. Her katta iki mahkum yaşıyor. Hepsi için yiyecek içeren alçalan bir platform. Hayatta kalmak için insanlık dışı bir mücadele, ama aynı zamanda dayanışma fırsatı

PK

PK FİLM ÖZETİ

PK, daha önce kimsenin sormadığı soruları soran şehirdeki bir yabancıyla ilgili bir fikir komedisidir. Masum, çocuksu sorular, ama felaket cevapları getiriyorlar. Nesillerdir kendi yollarına koyulan insanlar, dünyayı PK’nin masum gözünden görünce yeniden değerlendirmek zorunda kalıyorlar. Bu süreçte PK sadık arkadaşlar ve güçlü düşmanlar edinir. Kırık hayatları onarır ve kurumu kızdırır. PK’nin çocuksu merakı, kendisi ve milyonlarca insan için manevi bir yolculuğa dönüşüyor. Film, karmaşık felsefelerin iddialı ve benzersiz bir şekilde orijinal bir keşfidir. Aynı zamanda basit ve insani bir aşk, kahkaha ve salıverme hikayesidir. Son olarak, farklı dünyalardan yabancılar arasındaki dostluk hakkında hareketli bir destan.

DEJAVU

DEJAVU FİLM ÖZETİ

Yavaş bir New Orleans feribotuna yapılan yıkıcı terörist saldırının ardından, ATF özel ajanı Doug Carlin, bombacıyı bulmak için deneysel bir çok gizli hükümet programına katılır. Zamanın dokusunu bükmek için tasarlanan bu son teknoloji teknoloji, kullanıcının saldırıdan önceki her hareketini takip ederek, geçmişte dört gün ve altı saat içinde olanların ayrıntılı bir sunumunu gözlemlemesini sağlar. Ancak, ölümcül patlamadan sorumlu olan kişi tekrar saldırmak zorundadır. Carlin her zaman tam olarak dört gün gerideyken kim olduğunu anlayabilir mi?

KAR KÜREYİCİ

KAR KÜREYİCİ FİLM ÖZETİ

2031’de geçiyor, Snowpiercer’da olanlar dışında tüm dünya donmuş durumda. On yedi yıldır, dünyadan kurtulanlar, kendi ekonomilerini ve sınıf sistemlerini yaratan, dünyanın dört bir yanından hızla ilerleyen bir trende. Curtis’in (Chris Evans) önderliğinde, trenin arkasında sefalet içinde yaşayan bir grup alt sınıf vatandaş, trenin önüne gidip serveti etrafa yaymaya kararlıdır. Trenin her bölümü, savaşmak zorunda kalan grup için yeni sürprizler barındırıyor. Bir devrim yaşanıyor.

SİNEK

SİNEK FİLM ÖZETİ

Zeki ama eksantrik bir bilim insanı olan Seth Brundle ( Jeff Goldblum ), araştırmacı gazeteci Veronica Quaife’ı ( Geena Davis ), bilimsel kurumun tüm beklentilerine rağmen, madde taşımacılığı alanındaki son araştırmasına bir kepçe sunarak ikna etmeye çalışıyor. başarılı. Bir noktaya kadar. Brundle, canlı bir yaratığı başarılı bir şekilde naklettiğinde son sorunu çözdüğünü düşünür, ancak kendini ışınlamaya çalıştığında iletim kabinlerinden birine bir sinek girer ve Brundle onun değişmiş bir adam olduğunu bulur. Bu Science-Gone-Mad filmi, “Korkun. Çok korkun” alıntılandırılabilir alıntının kaynağıdır.

KURALSIZ

KURALSIZ FİLM ÖZETİ

Ayaklanmanın ardından müttefikler ve cevaplar ararken Tris ve Four kaçmaktadır. Erudite grubunun lideri Jeanine Matthews tarafından avlanan Tris ve Four, Abnegation’ın korumak için hayatlarını neyi feda ettiğini ve Erudite liderlerinin onları durdurmak için neden her şeyi yapacağını anlamaya çalışırken zamana karşı yarışacak. Geçmiş seçimleriyle uğraşan ama sevdiklerini korumak için çaresiz kalan Tris, geçmişle ilgili gerçeği ve nihayetinde dünyasının geleceğini ortaya çıkarırken birbiri ardına imkansız bir meydan okumayla karşı karşıya kalır.

BİLL & TED FACE THE MUSİC

BİLL & TED FACE THE MUSİC FİLM ÖZETİ

Bir zamanlar bir zamanda yolculuk macerası sırasında evreni kurtaracakları söylendiğinde, California, San Dimas’tan iki sözde rockçı, kendilerini hala popüler bir şarkı söylemeye ve kaderlerini gerçekleştirmeye çalışan orta yaşlı babalar olarak bulurlar.

ÜÇÜNCÜ TÜRDEN YAKLAŞIMLAR

ÜÇÜNCÜ TÜRDEN YAKLAŞIMLAR FİLM ÖZETİ

İki paralel hikaye anlatılır. İlkinde, çeşitli geçmişlere sahip bir grup araştırmacı bilim adamı, başta çöl bölgeleri olmak üzere ücra yerlerdeki nesnelerin tuhaf görünümünü araştırıyor. Araştırmalarına devam ederken, önde gelen bilim adamlarından biri olan Claude Lacombe adlı bir Fransız, Kodály müzik eğitimi yöntemini çalışmalarına bir iletişim aracı olarak dahil ediyor. Yanıt, sırayla, Amerikalı haritacı David Laughlin yanıtın anlamını çözene kadar ilk başta araştırmacıları şaşırtıyor. İkincisi, elektrik şirketinin yan hakemi ve aile babası Roy Neary ve bekar anne Jillian Guiler, Indiana, Muncie’de, gökyüzünde parlak ışıkların bir kısmının yanıp sönmesinden önce bazı paranormal aktiviteler yaşayan ve UFO olduğuna inandıkları bazı kişilerden. Roy, bazılarının aksine gördüklerine takıntılı hale gelir. özellikle bir tür otoritede, deli görünmek istemediği için bunun bir UFO olduğuna inandıklarını kabul etmeyi reddedenler. Bu saplantı .

MESAJ

MESAJ FİLM ÖZETİ

Gökbilimci Dr. Ellie Arroway, dokuz yaşındayken ölen babası Ted Arroway’ın (David Morse) çocukluğunda beslediği ve öksüz bırakılan uzak diyarlarla uzun süredir iletişim kurmakla ilgileniyor. Dünya dışı yaşamı izleme konusundaki şu anki çalışması bu sevgiye dayanıyor ve kısmen babasına saygı duyuyor. Ulusal Bilim Vakfı’ndan (NSF) fon sağlandığından bu yana, NSF lideri David Drumlin (Tom Skerritt) de dahil olmak üzere, bazı haydut bilim adamlarından Ellie ile bilimden çok bilimkurgu olarak anılan çalışmaları için çekildi. meslektaşları, çalışmalarına devam etmek için bulabildikleri her yerden fon aradılar. Ellie ve meslektaşları, Vega yıldızı civarından gelen gevezelikleri duyduklarında, Ellie doğrulanmış hisseder. Ancak bu haklı çıkarma kısa ömürlüdür, diğerleri politikacılar, ordu, dini liderler ve Drumlin gibi diğer bilim adamları onun işini devralmaya çalışıyor. Mesajlar alındığında

DUNE (1 OCAK 2021)

DUNE FİLM ÖZETİ

Efsanevi ve duygusal olarak yüklü bir kahramanın yolculuğu olan “Dune”, anlayışının ötesinde büyük bir kadere doğmuş, parlak ve yetenekli bir genç adam olan Paul Atreides’in ailesinin geleceğini garanti altına almak için evrendeki en tehlikeli gezegene seyahat etmesi gerektiğini anlatıyor. ve onun insanları. Kötü niyetli güçler, gezegenin münhasıran varoluştaki en değerli kaynağı – insanlığın en büyük potansiyelini açığa çıkarabilecek bir meta – sadece korkularını yenebilenler hayatta kalacaktır.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s