2020 EN İYİ GERİLİM-KORKU FİLMLERİ

Bazen göz ardı edilen yada gözden kaçırmış olabileceğimiz başarılı gerilim- korku filmlerini derlemeye çalıştım.

Şimdiden iyi seyirler.

VİVARİUM

VİVARYUM FİLM ÖZETİ

Genç bir çift başlangıç ​​evlerini satın almayı düşünüyor. Ve bu amaçla, kendilerine tek ailelik bir ev göstermek için yeni, gizemli, tuhaf bir konut gelişimine eşlik eden garip bir satış temsilcisi tarafından alındıkları bir emlak acentesini ziyaret ederler. Orada gerçeküstü, labirent benzeri bir kabusa hapsolurlar.

YARIMADA

YARIMADA FİLM ÖZETİ

Yarımada, Busan’a Tren’de zombi salgınından dört yıl sonra gerçekleşir. Kore yarımadası harap olur ve denizaşırı ülkelerden kaçmayı başaran eski bir asker olan Jung Seok’a geri dönme görevi verilir ve beklenmedik bir şekilde hayatta kalanlarla tanışır.

HİS HOUSE

HİS HOUSE FİLM ÖZETİ

Bir mülteci çift, savaşın parçaladığı Güney Sudan’dan korkutucu bir kaçış yapar, ancak daha sonra, yüzeyin altında pusuda bekleyen bir İngiliz kasabasında yeni hayatlarına alışmak için mücadele ederler.

LA LLORANA

LA LLORANA FİLM ÖZETİ

Çocuklarını tehlikeye attığından şüphelenilen sorunlu bir annenin ürkütücü uyarısını görmezden gelen bir sosyal hizmet uzmanı ve kendi küçük çocukları, çok geçmeden korkutucu doğaüstü bir dünyaya çekilir. La Llorona’nın ölümcül gazabından kurtulmak için tek umutları, hayal kırıklığına uğramış bir rahip ve korku ile inancın çarpıştığı uçlarda kötülüğü uzak tutmak için uyguladığı mistisizm olabilir.

SPUTNİK

SPUTNİK FİLM ÖZETİ

Soğuk Savaşın zirvesinde, bir Sovyet uzay aracı çarpışması, bir görevin ters gitmesinin ardından iniş yapar ve komutanı hayatta kalan tek kişi olarak bırakır. Tanınmış bir Rus psikolog, komutanın zihinsel durumunu değerlendirmek üzere getirildikten sonra, onunla birlikte tehlikeli bir şeyin Dünya’ya geri dönmüş olabileceği ortaya çıkıyor.

POSSESER

POSSESOR FİLM ÖZETİ

Tasya Vos, diğer insanların vücutlarında ikamet etmek için beyin implantı teknolojisini kullanan ve onları şirketin yararına suikastlar yapmaya yönlendiren kurumsal bir ajandır. İş için özel bir yeteneği varken, bu işlerdeki deneyimleri onda dramatik bir değişime neden oldu ve kendi hayatında şiddetli anıları ve dürtüleri bastırmak için mücadele ediyor. Zihinsel gerginliği yoğunlaştıkça, kontrolünü kaybetmeye başlar ve kısa süre sonra, kimliği kendi kimliğini yok etmekle tehdit eden bir adamın zihninde hapsolmuş bulur.

THE WOLF HOUSE

THE WOLF HOUSE FİLM ÖZETİ

Bir zamanlar – 20. yüzyılın kalbinde – Şili’nin merkezinde kimsenin kaçamayacağı uzak ve gizli bir koloni vardı … Colonia Dignidad tatlı balıyla tanınırken, çevredeki topluluklar sayısız, zulüm söylentileri fısıldıyordu. komünün güçlendirilmiş sınırları içinde işlendi. Eski Nazi Paul Schäfer tarafından tasarlanan ve zorbaca yürütülen Colonia’nın gizli faaliyetleri, Augusto Pinochet’nin askeri diktatörlüğü adına siyasi olarak yaptırım uygulanmış işkenceden Schäfer’in Colonia çocuklarına karşı kişisel olarak düzenlediği suçlara kadar uzanıyordu. Bildirilen bir vakadan ilham alan KURT EVİ, iki sevgili domuzu serbest bıraktığı için cezalandırılan genç bir Alman kızı olan yarı kurgusal Colonia esiri Maria adına tanıklık ediyor. Maria ‘çocukları’ ile kaçar

FREAKY

FREAKY FİLM ÖZETİ

Lisedeki genç bir kız, dengesiz bir seri katille vücut değiştirdikten sonra, değişikliğin kalıcı hale gelmesine 24 saatten az zaman kaldığını keşfeder.

COLOR OUT OF SPACE

COLOR OUT OF SPACE FİLM ÖZETİ

21. yüzyılın karmaşasından kaçmak için New England kırsalındaki ücra bir çiftliğe taşınan bir aile olan The Gardners hakkında bir kozmik terör hikayesi. Ön bahçelerine bir göktaşı düştüğünde yeni hayatlarına uyum sağlamakla meşguller. Gizemli aerolit, hem toprağa hem de uzay-zamanın özelliklerine garip, öteki dünyaya ait bir renkle bulaşarak yeryüzüne eriyor gibi görünüyor. Gardner ailesi, korkunç bir şekilde, bu uzaylı gücün dokunduğu her yaşam formunu yavaş yavaş değiştirdiğini keşfeder .

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s