İNSAN HAKLARI EPİLEPSİ İLE EL ELE DERNEĞİ

Düşünce temelleri 2020’nin başında atılan, ve uzun süre planlanıp uzun süreli iş ve etkinlik planları tamamlandıktan sonra 2021 başında Faaliyete geçen İnsan Hakları Epilepsi ile El Ele derneği gücünü arkasında duran İnsan Hakları Federasyonundan almaktadır. Manisa Merkezde kurulan İnsan Hakları Epilepsi İle El Ele derneği Epilepsi hastalarının ihtiyaçlarını ve destek gerektiren konularda yardımcı olmak amacı ile kurulmuştur. İş hayatlarında ve sosyal ilişkilerde sürekli arka planda tutulan epilepsi hastalarının eşit şartlarda, kimseye muhtaç kalmadan yaşayabilecekleri bir Türkiye hedefi ile yola çıkan dernek olan İnsan Hakları Epilepsi ile El Ele derneği gerekse siyasi ilgisizlik, gerekse var olan örgütlerin tam anlamıyla çalışamadığı kanısında olup bu eksiklikleri farketmek ve çözümlemek amacı ile kurulmuştur.

TEORİDE BİLENDEN DEĞİL YAŞAYANDAN DİNLE PROJESİ

İnsan Hakları Epilepsi ile El Ele Derneği olarak verilen seminerlerin yararlılığını elbette ki biliyoruz fakat ülkemizde farkındalık yaratabilmenin yolunun sadece buradan geçtiğine inanmıyoruz.
Epilepsiyi teorik olarak ve tıp terimleri ile bilen kişilerin yeterince net ifade edemeyeceği konusunda olan derneğimiz artık yaşayanların yani Epilepsi hastalarının seslerini kendi diksiyon ve lügatları ile anlatması gerektiğini düşünmektedir.
Bu yüzden yakında Teoride Bilenden Değil Yaşayandan Dinle adlı yeni bir konsept ile Epilepsi Hastalarının sesini daha iyi duyurabilmesini ve yeni bir farkındalık çalışması ile Youtube kanalımız ve sosyal medya hesaplarımız ile çalışmaya başlıyoruz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s